Urakoitsijat & lumenauraajat

Urakoitsijat ja tienauraajat

Urakoitsijat ja tienauraajat

KITEE

Jari Hakulinen Kiteenlahdentie 73, Kiteenlahti / 050 570 8429 / jari.hakulinen1983@gmail.com / Auraus.

Oskarin Puujalka tmi  Ossi Nyrhinen, Kerimäki / 045 169 5168 / oskarinpuujalka@gmail.com / Minikaivurityöt, pihapuiden kaato yms. mökkitalkkarityyppiset työt, valokuvaus, tanssiohjaus. 

 

TOHMAJÄRVI

Juha Havukainen Nahkajussintie 8, Tohmajärvi / 0500 655 492 / juha.havukainen66@gmail.com / pihojen ja pihateiden auraus.

Vaarojen Salot Ilpo Kähkönen, Petravaarantie 343, Tohmajärvi / 050 494 2065 / vaarojensalot@gmail.com / pihojen ja pihateiden auraus.

Mty Saukkonen Järventauksentie 124, Littilä / 040 532 1228 / mty.saukkonen@gmail.com / auraukset, lumenpudotukset.

Makosa Oy Otto Saikkonen, Perä-Mustkontie 405, Kaurila / 044 361 1066 / otto@makosa.fi / lanaukset, soran- ja maanajo, piennarten murskaus, auraus, hiekoitus.

Tomi Tolonen Korventie 182, Littilä / 040 153 6025 / tomi.tolonen@hotmail.fi / kaivinkonetyöt, maansiirto, puunajo ajokoneella.

Jukka Lintunen Nikuvaarantie 166, Littilä / 0400 329 359 / jukka.lintunen@jukkalintunen.fi / tienauraus, tienlanaus, pientareiden niitto, soramyynti, polttopuut.

Konepalvelu J. Nenonen Lahdenjoentie 49, Tohmajärvi / 0500 378 485 / nenonen.jouni@gmail.com / maanrakennustyöt, metsänparannustyöt, kiviainekset.